Home You are here:
Минулий місяць Квітень 2019 Наступний місяць
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
week 14 1 2 3 4 5 6 7
week 15 8 9 10 11 12 13 14
week 16 15 16 17 18 19 20 21
week 17 22 23 24 25 26 27 28
week 18 29 30

Незабаром...

Нема подій

(вчора, сьогодні, завтра)

Шановні ЖІНКИ - наші КОХАНІ, ДРУЖИНИ, МАМИ, БАБУНІ!

Сьогодні жіноче свято 8 березня і ми вітаємо Вас з цим днем і бажаємо всіляких гараздів! Бажаємо щоб Вас кохали і любили! Бажаємо щоб поруч з Вами завжди були ті, кого варто кохати і любити!

Але це свято, як і всі інші, скороминуще. Настають будні, а вони у нас, в першу чергу для жінки, дуже непрості - адже більшість людей ледве зводить кінці з кінцями. В будні ж постає безліч неприємних питань, а серед них - чому так живемо, хто в цьому винен, хто ми..? Спробуємо знайти відповідь на ці питання за допомогою ... свята “Международный женский день 8-е Марта”.

Ніхто не заперечуватиме, що це свято оформилось порівняно нещодавно (Копенгаген, 1910 р.) за ініціативою К.Цеткін, що в СРСР воно попало значно пізніше і ніякого відношення ні до України ні до її історії (тим більше прадавньої) немає. Якщо ж додати ганебний біблійний підтекст цього свята (єврейське свято “пурім”, що відзначається в березні на пошанування підступних дій Есфірі, які призвели до винищення цілого народу - Книга Естер), то у більшості українок, впевнені, пропало б бажання бути причетними до такого “свята”. Але все сховано за пристойні гасла і якій жінці не хочеться мати хоч би один святковий день для компенсації від “наданої рівноправності”.

Роль і місце жінки в кожному суспільстві в усі часи переоцінити неможливо! Кохана, дружина, мама, бабуня - ось основні величні і вічні жіночі функції у всіх народів і в усі часи. Але їх фактична роль постійно змінювалася, маючи однозначну тенденцію до поступової втрати жінкою свого провідного місця в суспільстві. Шлях людства від матріархату давнього минулого до, так званого, “рівноправ’я” нашого часу - свідчення тому. “Рівноправ’я” ж гарантує жінці лише право працювати (переважно на важких та простих роботах, не знімаючи при цьому основних обов’язків по вихованню дитини), а чоловікові - керувати.

Але одна справа - коли такий стан склався та узаконився в певних суспільствах. Та ганебно і неприпустимо, коли стан меншовартості жінки визначається та закріплюється як закономірний “світовими” релігіями. Загляньмо в Біблію! З самого початку, від створення жінки з Адамового ребра, призначення її вторинне, для помочі Адаму (Книга Буття, 2). Навіть Марія - Матір Божа - не має свого родоводу. “А Яків породив Йосипа, мужа Марії, що з неї родився Ісус, званий Христос” (Матвія, 1,16). Але ж це родовід Йосипа, який, за Біблією, не є батьком Ісуса! А де ж родовід Марії - його немає! Вона жінка, хоч і вважається святою. І тому вторинна! Такої несуразиці не побачиш у дохристиянських віруваннях Наших Предків, де жіноче та чоловіче начало у відтворенні Роду рівні.

Мабуть ніхто не буде заперечувати, що найрідніше і найсвятіше слово на Землі - МАТІР. І як би чоловікам того не хотілося, але тут ще до “рівноправ’я”, Слава Богу, не дійшло. Так от за Біблією матір, що народила, є нечиста!!! Причому за умови народження сина буде нечистою 33 дні, а дочки - аж 66 днів! А опісля, щоб очиститись, треба в жертву принести ягня. “А коли рука її не спроможеться на ягня, то візьме вона дві горлиці або двоє голуб’я т - одне на цілоспалення, а одне на жертву за гріх, й очистить її священик, - і вона стане чистою” (Левіт, 12). Отак найсвятіше таїнство, зміст життя - народження дитини - стає за Біблією гріхом, що робить жінку нечистою. Аж незручно якось коментувати це мракобісся та порівнювати його з тим величним та радісним святом, що притаманне кожній сім’ї в зв’язку з народженням дитини!

Кохання, любов! Можна сказати, що це лейтмотив життя людства! А чи багато в Біблії говориться про це? Та майже зовсім нічого! Хіба що про любов до Бога Ізраїлевого. А де ж любов між чоловіком і жінкою, любов до дітей, до батьків та ближніх своїх? “Коли він іще промовляв до народу, аж ось мати й брати Його осторонь стали, бажаючи з ним говорити. І сказав хтось Йому: “Ото мати Твоя й Твої браття стоять онде осторонь, і говорити з Тобою бажають”. А Він відповів тому, хто Йому говорив, і сказав: “Хто мати Моя? І хто браття Мої?” І, показавши рукою Своєю на учнів Своїх, Він промовив: “Ото Моя мати та браття Мої! Бо хто волю Мого Отця, що на небі, чинитиме, той Мені брат, і сестра, і мати!” (Матвія, 12, 46-50). Хіба не за цим принципом виховувались сучасні Павлики Морозови? Що не кажіть, прадавня вірність Роду, Батьківщині, Звичаю-Вірі, батькам якась більш зрозуміла та людяніша. Саме на цих принципах утверджувалися прадавні вірування на нашій землі. За цих умов відоме “Любіть ворогів своїх !” (Матвія, 5, 44; Луки, 6, 27, 35), або “Благословляйте тих, хто вас проклинає, і моліться за тих, хто вам кривду чинить!” (Луки, 6, 28) виглядає просто анахронізмом. Та й чи багато Ви бачили фанатиків-християн, які б слідували цій заповіді?

В усі часи жінка на теренах України ніколи не була у чоловіка рабинею! Ніколи не затуляла свого обличчя символом рабства - чадрою. Її не продавали і не купували. Дівчина сама собі вибирала пару в Купальську ніч. Мати в своїй хаті, в родині завжди мала незаперечний авторитет. Жінка не боялася виявити свою волю, бажання , врешті-решт вдачу, бо вона не мала над собою володаря, якого треба боятися. А що ж ми бачимо в Біблії? “Вороги чоловікові - домашні його! Хто більш, як мене, любить батька, чи матір, той мене не достойний. І хто більш, як мене, любить сина, чи дочку, той мене не достойний” (Матвія, 10, 36-37). Або “Коли хто приходить до мене, і не зненавидить свого батька та матір, і дружини й дітей, і братів, і сестер, а до того й своєї душі, - той не може бути учнем моїм!” (Луки, 14, 26)

Всі ці порівняння засвідчують, що українська жінка в дохристиянські часи користувалась набагато ширшими правами в суспільстві та сім’ї, була більш пошанована та вільна у виборі свого шляху в житті. Чому ж ті часи так принижуються, дискредитуються, спотворюються та паплюжаться сучасною християнською церквою?

Може саме тут треба шукати відповіді на питання, згадані на початку? Адже “кожний народ заслужив свій уряд”, бо з кожним поступають так, як він дозволяє, і кожний живе так, як він уявляє. Може настав час повернутись обличчям до свого минулого, пригадати та повернути те краще, що було в ньому, перестати молитись чужим Богам, сповідувати чужі цінності, святкувати чужі свята, виховувати дітей на прикладах чужинських героїв, або ж зрадників своєї нації. Ми віримо в здоровий глузд, в інстинкт самозбереження, які підкажуть, що тільки “в своїй хаті своя Правда...”

Дорогі наші, любі жінки! Якби Ви знали, що у Наших Предків Жіночим днем була кожна п’ятниця (хатню роботу виконували чоловіки), а також і середа (дещо в меншій степені), що окремо був День Матері і цілий ряд свят з жіночо-дівочим присмаком та пріоритетом, не кажучи вже про фактично жіноче цілотижневе свято Колодія, де жінка відігравала головну роль, то навряд чи б Ви погодилися поміняти цей феєрверк жіночих свят, цей радісно-сонячний прадавній рідновірський світогляд на отой “Международный день 8-е Марта”, сумнівного чужинського походження, який, до речі, святкують, практично, лише країни, що колись входили до Радянського Союзу.

Та попри всі наші негаразди ми вдячні Вам, що Ви є, що Ви і надалі будете генераторами та хранительками домашнього тепла. Це Ви, незважаючи на всі соціальні, політичні, релігійні та інші випробування, супроти їм зберегли до сьогодні велику і величну роль жінки в українській родині. Саме завдяки Вам, Нашим Берегиням, не загинула українська нація продовж багатотисячолітньої та багатостраждальної історії. “І якраз цей культ матері формував і формує українську особистість упродовж тисячоліть у всіх завірюхах та катастрофах. Він зберіг нашу духовну і фізичну субстанцію донині” відмічає В. Патк.

Спасибі Вам і низький уклін! Ми віримо, що завдяки Вам, повернувшись обличчям до рідного ЗВИЧАЮ, рідних свят ЗАВТРА ми будемо кращі. Ми віримо в це.

Коментарі
Додати новий Пошук
Залишити коментар
Ім’я:
Email:
 
Тема:
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
Будь ласка, введіть перевірочний код, що Ви бачите на картинці.
Русская редакция: www.freedom-ru.net & www.joobb.ru

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
Top