Home You are here:
Минулий місяць Червень 2019 Наступний місяць
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
week 22 1 2
week 23 3 4 5 6 7 8 9
week 24 10 11 12 13 14 15 16
week 25 17 18 19 20 21 22 23
week 26 24 25 26 27 28 29 30

Незабаром...

Нема подій

(вчора, сьогодні, завтра)

Шановні ЖІНКИ - наші КОХАНІ, ДРУЖИНИ, МАМИ, БАБУНІ!

Сьогодні жіноче свято 8 березня і ми вітаємо Вас з цим днем і бажаємо всіляких гараздів! Бажаємо щоб Вас кохали і любили! Бажаємо щоб поруч з Вами завжди були ті, кого варто кохати і любити!

Але це свято, як і всі інші, скороминуще. Настають будні, а вони у нас, в першу чергу для жінки, дуже непрості - адже більшість людей ледве зводить кінці з кінцями. В будні ж постає безліч неприємних питань, а серед них - чому так живемо, хто в цьому винен, хто ми..? Спробуємо знайти відповідь на ці питання за допомогою ... свята “Международный женский день 8-е Марта”.

Ніхто не заперечуватиме, що це свято оформилось порівняно нещодавно (Копенгаген, 1910 р.) за ініціативою К.Цеткін, що в СРСР воно попало значно пізніше і ніякого відношення ні до України ні до її історії (тим більше прадавньої) немає. Якщо ж додати ганебний біблійний підтекст цього свята (єврейське свято “пурім”, що відзначається в березні на пошанування підступних дій Есфірі, які призвели до винищення цілого народу - Книга Естер), то у більшості українок, впевнені, пропало б бажання бути причетними до такого “свята”. Але все сховано за пристойні гасла і якій жінці не хочеться мати хоч би один святковий день для компенсації від “наданої рівноправності”.

Роль і місце жінки в кожному суспільстві в усі часи переоцінити неможливо! Кохана, дружина, мама, бабуня - ось основні величні і вічні жіночі функції у всіх народів і в усі часи. Але їх фактична роль постійно змінювалася, маючи однозначну тенденцію до поступової втрати жінкою свого провідного місця в суспільстві. Шлях людства від матріархату давнього минулого до, так званого, “рівноправ’я” нашого часу - свідчення тому. “Рівноправ’я” ж гарантує жінці лише право працювати (переважно на важких та простих роботах, не знімаючи при цьому основних обов’язків по вихованню дитини), а чоловікові - керувати.

Але одна справа - коли такий стан склався та узаконився в певних суспільствах. Та ганебно і неприпустимо, коли стан меншовартості жінки визначається та закріплюється як закономірний “світовими” релігіями. Загляньмо в Біблію! З самого початку, від створення жінки з Адамового ребра, призначення її вторинне, для помочі Адаму (Книга Буття, 2). Навіть Марія - Матір Божа - не має свого родоводу. “А Яків породив Йосипа, мужа Марії, що з неї родився Ісус, званий Христос” (Матвія, 1,16). Але ж це родовід Йосипа, який, за Біблією, не є батьком Ісуса! А де ж родовід Марії - його немає! Вона жінка, хоч і вважається святою. І тому вторинна! Такої несуразиці не побачиш у дохристиянських віруваннях Наших Предків, де жіноче та чоловіче начало у відтворенні Роду рівні.

Мабуть ніхто не буде заперечувати, що найрідніше і найсвятіше слово на Землі - МАТІР. І як би чоловікам того не хотілося, але тут ще до “рівноправ’я”, Слава Богу, не дійшло. Так от за Біблією матір, що народила, є нечиста!!! Причому за умови народження сина буде нечистою 33 дні, а дочки - аж 66 днів! А опісля, щоб очиститись, треба в жертву принести ягня. “А коли рука її не спроможеться на ягня, то візьме вона дві горлиці або двоє голуб’я т - одне на цілоспалення, а одне на жертву за гріх, й очистить її священик, - і вона стане чистою” (Левіт, 12). Отак найсвятіше таїнство, зміст життя - народження дитини - стає за Біблією гріхом, що робить жінку нечистою. Аж незручно якось коментувати це мракобісся та порівнювати його з тим величним та радісним святом, що притаманне кожній сім’ї в зв’язку з народженням дитини!

Кохання, любов! Можна сказати, що це лейтмотив життя людства! А чи багато в Біблії говориться про це? Та майже зовсім нічого! Хіба що про любов до Бога Ізраїлевого. А де ж любов між чоловіком і жінкою, любов до дітей, до батьків та ближніх своїх? “Коли він іще промовляв до народу, аж ось мати й брати Його осторонь стали, бажаючи з ним говорити. І сказав хтось Йому: “Ото мати Твоя й Твої браття стоять онде осторонь, і говорити з Тобою бажають”. А Він відповів тому, хто Йому говорив, і сказав: “Хто мати Моя? І хто браття Мої?” І, показавши рукою Своєю на учнів Своїх, Він промовив: “Ото Моя мати та браття Мої! Бо хто волю Мого Отця, що на небі, чинитиме, той Мені брат, і сестра, і мати!” (Матвія, 12, 46-50). Хіба не за цим принципом виховувались сучасні Павлики Морозови? Що не кажіть, прадавня вірність Роду, Батьківщині, Звичаю-Вірі, батькам якась більш зрозуміла та людяніша. Саме на цих принципах утверджувалися прадавні вірування на нашій землі. За цих умов відоме “Любіть ворогів своїх !” (Матвія, 5, 44; Луки, 6, 27, 35), або “Благословляйте тих, хто вас проклинає, і моліться за тих, хто вам кривду чинить!” (Луки, 6, 28) виглядає просто анахронізмом. Та й чи багато Ви бачили фанатиків-християн, які б слідували цій заповіді?

В усі часи жінка на теренах України ніколи не була у чоловіка рабинею! Ніколи не затуляла свого обличчя символом рабства - чадрою. Її не продавали і не купували. Дівчина сама собі вибирала пару в Купальську ніч. Мати в своїй хаті, в родині завжди мала незаперечний авторитет. Жінка не боялася виявити свою волю, бажання , врешті-решт вдачу, бо вона не мала над собою володаря, якого треба боятися. А що ж ми бачимо в Біблії? “Вороги чоловікові - домашні його! Хто більш, як мене, любить батька, чи матір, той мене не достойний. І хто більш, як мене, любить сина, чи дочку, той мене не достойний” (Матвія, 10, 36-37). Або “Коли хто приходить до мене, і не зненавидить свого батька та матір, і дружини й дітей, і братів, і сестер, а до того й своєї душі, - той не може бути учнем моїм!” (Луки, 14, 26)

Всі ці порівняння засвідчують, що українська жінка в дохристиянські часи користувалась набагато ширшими правами в суспільстві та сім’ї, була більш пошанована та вільна у виборі свого шляху в житті. Чому ж ті часи так принижуються, дискредитуються, спотворюються та паплюжаться сучасною християнською церквою?

Може саме тут треба шукати відповіді на питання, згадані на початку? Адже “кожний народ заслужив свій уряд”, бо з кожним поступають так, як він дозволяє, і кожний живе так, як він уявляє. Може настав час повернутись обличчям до свого минулого, пригадати та повернути те краще, що було в ньому, перестати молитись чужим Богам, сповідувати чужі цінності, святкувати чужі свята, виховувати дітей на прикладах чужинських героїв, або ж зрадників своєї нації. Ми віримо в здоровий глузд, в інстинкт самозбереження, які підкажуть, що тільки “в своїй хаті своя Правда...”

Дорогі наші, любі жінки! Якби Ви знали, що у Наших Предків Жіночим днем була кожна п’ятниця (хатню роботу виконували чоловіки), а також і середа (дещо в меншій степені), що окремо був День Матері і цілий ряд свят з жіночо-дівочим присмаком та пріоритетом, не кажучи вже про фактично жіноче цілотижневе свято Колодія, де жінка відігравала головну роль, то навряд чи б Ви погодилися поміняти цей феєрверк жіночих свят, цей радісно-сонячний прадавній рідновірський світогляд на отой “Международный день 8-е Марта”, сумнівного чужинського походження, який, до речі, святкують, практично, лише країни, що колись входили до Радянського Союзу.

Та попри всі наші негаразди ми вдячні Вам, що Ви є, що Ви і надалі будете генераторами та хранительками домашнього тепла. Це Ви, незважаючи на всі соціальні, політичні, релігійні та інші випробування, супроти їм зберегли до сьогодні велику і величну роль жінки в українській родині. Саме завдяки Вам, Нашим Берегиням, не загинула українська нація продовж багатотисячолітньої та багатостраждальної історії. “І якраз цей культ матері формував і формує українську особистість упродовж тисячоліть у всіх завірюхах та катастрофах. Він зберіг нашу духовну і фізичну субстанцію донині” відмічає В. Патк.

Спасибі Вам і низький уклін! Ми віримо, що завдяки Вам, повернувшись обличчям до рідного ЗВИЧАЮ, рідних свят ЗАВТРА ми будемо кращі. Ми віримо в це.

Коментарі
Додати новий Пошук
Залишити коментар
Ім’я:
Email:
 
Тема:
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
Будь ласка, введіть перевірочний код, що Ви бачите на картинці.
Русская редакция: www.freedom-ru.net & www.joobb.ru

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
Top