Home You are here:
Минулий місяць Червень 2019 Наступний місяць
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
week 22 1 2
week 23 3 4 5 6 7 8 9
week 24 10 11 12 13 14 15 16
week 25 17 18 19 20 21 22 23
week 26 24 25 26 27 28 29 30

Незабаром...

Нема подій
Загляньмо в щорічний Церковний календар.

Перше, що кидається у вічі, величезна кількість святих, первомучеників, мучеників, великомучеників, преподобних, благовірних, блаженних тощо, яких вшановує церква. На один день часом припадає 5-6 таких визначних християн. Зокрема, у січні, як свідчать “Православный календарь на 1999р.” виданий у Херсоні (1998р.) та Український православний календар, святкуються:

7.01. -  Різдво Христосове;

8.01. -  Собор Пресвятої Богородиці;

9.01. -  апостола, св. первомч. Стефана;

14.01. - Обрізання Господнє (св. Василь Великий);

19.01. - Святе Богоявлення. Хрещення Господнє.

Окрім цих п’яти великих свят, відзначаються в січні більше 100 великих християн-мучеників. А також поминаються:

- 5.01. - 10 мучеників у Криті;

- 10.01. - 20000 мучеників у Нікодимії;

- 11.01. - 14000 дітей, убитих у Вифлеємі;

- 27.01. - отців, убитих в Сінаї і Раїті.

Аналогічна картина спостерігається абсолютно у всіх інших місяцях року. Таким чином протягом року відзначається близько 1200 осіб (окрім масових поминань). Царство небесне цим Рабам Божим..., але при чому тут Україна?

Друге, що впадає у вічі, - практично повна відсутність у календарі українських святих. Лише де-не-де промайне українець. Але хто ж вони?

- 28.07. відзначається святий князь Володимир Великий (у хрещ. Василій), який отримав цей сан за насильницьке і криваве хрещення Київської Русі у 988 р. У всіх народів, у всі часи відступник від Предківської Віри вважався ЗРАДНИКОМ. А у нас він шанується як святий. Часто християни дорікають радянській владі (комуністам) за те, що вони поруйнували християнські храми, переслідували і нищили священослужителів. Це дійсно злочин. Але чи не це саме зробили в свій час при хрещенні Русі християни - понищили святині, капища, храми, книги, священні гаї тощо Наших Предків - все те, що було символом прадавньої Віри? Чи не тоді ж була практично повністю фізично знищена духовна еліта Київської Русі - Волхви? За 100 років після хрещення тільки в Києві постало більше 100 християнських церков. Майже всі вони були збудовані на місцях колишніх капищ та святилищ язичників-рідновірів. Якщо за час хазяйнування атеїстів-комуністів все-таки якась частина храмів збереглася (іноді як діючі храми, а частіше в якості пам’яток культури, складів, сховищ, майстерень тощо), то християни понищили все. Збереглося зрідка лише те, що було сховано - закопано в землю (наприклад Збручанський Світовид). Як кажуть, “що посієш, те і жатимеш”. І все це видається за прогрес людства?!

- 24.07. - свято блаженної равноап. княгині Ольги. Чим же вона заслужила таку прихильність християнської церкви? Може тим, що раніше за інших зрадила Віру своїх Предків та відкрила цей шлях зради для інших? Або за те, що спалила велике поселення сусіднього племені та підступно винищила його мешканців? “Вдячні потомки” поставили їй пам’ятник.

- 1.01. свято преп. Ілії Муромця. Хто не знає цього билинного героя? Це дійсно великий богатир Руської землі, але мабуть до списку святих християнської церкви він попав не за це - адже оборонців цієї землі було досить, та нема їх серед святих. Просто в очному поєдинку він убив захисника прадавньої Рідної Віри, який ще у XII ст. чинив активний спротив впровадженню християнства - богатиря Солов’я - князя одного із слов’янських племен, що мешкало під Києвом. Одначе і сам Ілля, отримавши в цьому поєдинку смертельну рану, помер і був похований в Печерській Лаврі. Отак, майже напередодні татарської навали, загинуло два видатних воїни-оборонці Київської Русі. Трагізм ситуації ще і в тому, що один із них, Ілля Муромець, став святим у християнстві, а другий - затаврований напівтвариною-напівлюдиною - солов’єм-розбійником, як свідчить Український Радянський Енциклопедичний Словник (1987р.). Як це збігається з думкою багатьох навіть видатних християнських священиків, які ще й сьогодні стверджують, що до приходу християнства на нашій землі мешкали напівдикі люди. А скільки сотень поколінь українців виховано на цій і подібних християнських легендах? Як це спотворило світогляд народу?

- 30.03. поминається Святий Великий Князь Мученик Андрей Боголюбський (Суздальський), син Юрія Довгорукого. Від патріярха Візантійського Луки Хризоверга вручили князю Андрію “золотий меч”, а на ньому викарбувані грецькою мовою слова: “Пресвятая Богородица! Помоги рабу твоему Андрею”. Отримавши таке благословення з Візантії, князь напав на Київ. Київ боронився 3 дні. Монахи-християни київських церков зрадили киян і 8 березня 1169р. (другий тиждень великого посту) Суздальсько-москвинська орда почала палити Київ, насилувати і вбивати киянок, виривати з їхніх вух серги, а перстені відсікали з пальцями. “Два дні грабували будинки, мордували городян, жінок і дівчат забирали з собою, старих і дітей убивали без жалю, обдирали церкви і монастирі, забирали ікони, книги, ризи, дзвони... Не раз досі Київ брали різні князі, але не руйнували; тепер брав його тяжкий ворог на те, щоб знищити, зруйнувати, ослабити” (М.Аркас, “Історія України-Руси”, стор. 60). Після цього Київ на віки перестав бути політичним осередком. Так було завершене хрещення Русі-України, а князь Андрій став Боголюбським. Л.Силенко в “Мага-Вірі” пише: “Іде пир у Княжому Двірці Андрія Суздальського. В дворі стоять бочки, привезені з Києва, наповнені золотом, сріблом, дорогими каміннями, тисячами перстнів, сережок, намиста, ланцюжків, золотих гудзиків... Єреї і гості з Константинополя славлять “христолюбного князя Андрея”. Радіють, що Київ, з якого вилітали такі орли як Святослав, Ігор та інші нехрещені і хрещені вороги Візантії, перетворений на руїну, в якій у смертних муках конають кияни”... До татарської навали залишилось біля 70 років...

Впадає в очі ще така цікавинка - є один день на рік, коли вшановуються “всі українські святі” - 13 липня. Цікаво звучить - “день всіх українських святих”! Але це в українському православному календарі. В згаданому ж вище “Православном календаре”, виданому в Херсоні (а не десь у Костромі), святкування цього дня взагалі не передбачено. Натомість 13 червня відзначаються “все русские святые”. Отака собі трактовка християнського братерства. Отаке місце в християнському календарі “всіх українських святих”, а заразом і “російських”.

Не можна також не звернути увагу на величезну кількість різноманітних постів, передбачених християнським календарем. Всього на рік припадає 195 днів посту - більше половини всіх днів року. Якщо додати, що піст охоплює весь грудень (початок холодів, коли організм ще тільки звикає до холодів) та березень (коли організм за зиму ослаб), то якоюсь похмурістю та безнадією віє від цього календаря. Про яке відновлення сил організму тут можна говорити. Враховуючи, що під час посту не можна щось святкувати, то цим календарем християни одним махом унеможливили відзначення двох найвеличніших циклів прадавніх язичницьких свят - Різдвяних та Великодніх.

Ось такі невеселі думки виникають навіть при побіжному погляді на християнський православний календар. Кого можна виховати на прикладах чужих святих? Або й своїх, що є, по суті, зрадниками та катами свого народу? Яка релігія - такі й святі! Які святі - така і духовна мораль у тих, які їм поклоняється! Адже годі шукати в християнському календарі прадавніх героїв України, її пророків тощо, навіть якщо вони були християнами. Чи є вірогідність попасти до сонму християнських святих таким мученикам за Україну як Тарас Шевченко, Іван Франко, Степан Бандера, Василь Стус тощо? А чи можна собі уявити українську націю хоч би без цих постатей?

Україна, що віками боролась за незалежність, стає на шлях відродження. В цей момент особливо важливо не загубити свої національні орієнтири, не надати можливість “чужим людям” побудувати Україну без українців! Невже можна надіятись на якесь відродження України спираючись на досвід тільки чужої історії, беручи приклад з чужих героїв, сповідуючи чужинську віру? Світова історія таких аналогів не знає.

Отож, українці, не приймаймо на віру чужі цінності - думаймо! Повертаймо свою історичну пам’ять, своїх героїв і пророків, свою Прадавню Віру!

І будуймо УКРАЇНСЬКУ УКРАЇНУ!

Коментарі
Додати новий Пошук
Залишити коментар
Ім’я:
Email:
 
Тема:
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
Будь ласка, введіть перевірочний код, що Ви бачите на картинці.
Русская редакция: www.freedom-ru.net & www.joobb.ru

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
Top