Home You are here:
Минулий місяць Червень 2019 Наступний місяць
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
week 22 1 2
week 23 3 4 5 6 7 8 9
week 24 10 11 12 13 14 15 16
week 25 17 18 19 20 21 22 23
week 26 24 25 26 27 28 29 30

Незабаром...

Нема подій

Відьма - з дитинства це слово викликає в уяві щось незвичайне, таємниче, чарівне, магічне, містичне, страшне чи добре в залежності від обставин... Як же так сталося, що сьогодні більшість людей ототожнює “відьму” з якоюсь нечистою силою, з чимось потворним, підступним...

Традиції жіночих чарувань беруть свої початки в глибині тисячоліть. Слово “відьма” виникло за часів матріархату, походить від давньоруського “відати” - знати. Відьма - мати, яка  відає, провіщає, передбачає, господиня дому, хранителька домашнього вогнища. Це найстарша, наймудріша жінка-матір роду, яка здійснювала функції головної жриці в родині. Наші пращури принесли в Індію поняття “відьма” як “відаючі діви”. На відміну від нас там до сьогодні збереглося шанобливе ставлення до носіїв цього поняття.

Про незвичайні знання, уміння лікувати, розуміти закони природи і космічних світил, якими володіли кудесниці, жінки-чаклунки, збереглися в основному легенди, оскільки християнська церква і про християнська та атеїстична держави робили все, аби стерти з пам’яті людей ці знання. Зокрема московська деспотія відзначалася особливою нетерпимістю до язичницьких знань. Цар Федір в грамоті до Слов’яно-греко-латинської академії говорить про заборону таких предметів, наказує не тримати “волшебных, чародейных, гадательных и всяких от церкви возбраняемых книг и писаний, и по оным  не действовал и иных тому не учил. У кого же обьявится такія богопротивныя книги, тот вместе с ними без всякого милосердия да сожжется”. Не більше і не менше. І це була не пуста погроза. Відомо, що в 1227 р. князь Ярослав Всеволодович (батько Олександра Невського)  спалив живцем чотирьох волхвів. Десятки волхвів знищив московський цар Іван Грізний, незважаючи на те, що сам неодноразово звертався до їхніх послуг. Цей фанатичний християнин, будучи хворим, не вважав за гріх звернутися до волхвів заради власного зцілення: він закликав до себе близько 60 волхвів з усіх сусідніх земель. Волхви передрекли день його смерті. Коли цей день настав, царю покращало, і він наказав “за брехню” стратити всіх волхвів, яких досі тримав у в’язниці. Одна з волхвинь перед стратою зауважила цареві, що “Сонце ще тільки зійшло...”. Щоб заспокоїтись, Грізний сів грати в шахи, але ... змушений був відправитись “на лоно Авраама”.

Про волхвинь як про “богопротивних” жінок писали християнські попи в своїх настановах. В Номоканоні Івана Постника зазначено: “Аще жена некая чародеяние ухитрившая и к волхвам и чародеям ходившая, и аще уб бесам послужи и призываниям бесовским, - вся лета живота своего без причащения да будет, токмо к смерти да причастится”.

Збереглися, на щастя, і інші свідчення. Так у “Влесовій книзі” - цій величній пам’ятці нашого минулого зустрічаємо:”...чарівниці, які в лісах були, взяли мечі і пішли з раттю. І побачили кудесниць, які чудеса великі творили. І із праху, кинутого до небес, встають Раті Небесні, і ті течуть на ворогів і могилюють їх. І тамо бачимо птахів великих, що летіли на нас, а кинулися на ворогів” (дощечка 14). Ця, на перший погляд, поетична гіпербола могла мати й цілком реальну основу - наприклад підняття військового духу та інше.

Волшебство, волхвування, чародійство, ворожба, чорти, відьми... Цими словами християнські попи називали знання та вміння давніх волхвів лікувати людей (творити чудеса), впливати на природу та хід подій.

Відьма - мати, яка відає, що свідчить про існування особливої касти серед язичницьких волхвів жіночої статі, які виконували певні ритуальні дії. Археологічні дані свідчать, що, ймовірно, це могло бути і закликання дощу. Враховуючи високий рівень пошанування всіх вірувань, пов’язаних з водою, значення води в житті хліборобських племен, місце відьми в первісному суспільстві вимальовується досить почесним. До речі, і в сучасних народних розповідях про відьом особливо наголошується на їхньому вмінні “красти” дощі.

Але це не єдина властивість притаманна відьмам. Вони виступають свого роду посередниками між світом реальним і потойбічним. Те, що жінки часто зверталися до волхвинь,  чаклунок по допомогу у всяких родинних справах, засвідчено в багатьох документах. Народна медицина українців, місце в ній відьом, знахарів тощо також належить до маловивчених сторінок біографії нашого народу. Лише останнім часом офіційна наука зацікавилась нетрадиційними методами лікування, що здавна були в арсеналі знахарів, бабок-шептух, які лікували за допомогою магічних замовлень, дій і предметів, чарівним зіллям. Лікувальні властивості роси, багатьох трав і правильність вибору часу для їхнього використання і збирання нашими Предками підтверджені медициною.

Чимало людей звертаються до знахарів, бабок-шептух і сьогодні, з надією на те, що деякі хвороби виліковують магічними травами і магічними діями. Так, наприклад, найдавнішим лікуванням від пристріту і переляку вважалось викачування яйцем. Перед самим лікуванням потрібно було виконати обов’язково магічний ритуал очищення душі. Саме у цьому лікуванні відчутне  язичницьке ставлення до природи і пізніше нашарування християнських впливів. Відбувся також поступовий перехід знахарів, ворожок, чаклунів та відьом до зовнішнього двовір’я, коли знахарки прикривалися християнськими молитвами.

Це призвело, врешті-решт, до абсурдної ситуації, коли поневолений добровільно живе за законами поневолювача. Так видається сьогодні алогізмом, коли знахарка, яка використовує в лікуванні прадавні, дохристиянські засоби, вимагає перед лікуванням у людини, що звернулася за поміччю, наявності хрещення за християнським обрядом та знання “Отче наш...”. Але так воно, на жаль, є.

Невже стало людство багатше, коли свідомо відмовилось від прадавніх знань, коли святе зробило грішним на догоду навіть і “світовій” релігії? Чому ж щемить душа, коли доторкаєшся до прадавнього? І чи не пора зрозуміти тягар втрат і повернутись до наших прадавніх вірувань і знань? Кожний задає собі ці питання окремо, але від відповіді залежить ДОЛЯ всіх! ДУМАЙМО!

Коментарі
Додати новий Пошук
Залишити коментар
Ім’я:
Email:
 
Тема:
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
Будь ласка, введіть перевірочний код, що Ви бачите на картинці.
Русская редакция: www.freedom-ru.net & www.joobb.ru

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
Top