Home You are here:
Минулий місяць Червень 2019 Наступний місяць
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
week 22 1 2
week 23 3 4 5 6 7 8 9
week 24 10 11 12 13 14 15 16
week 25 17 18 19 20 21 22 23
week 26 24 25 26 27 28 29 30

Незабаром...

Нема подій

Переоцінити значення календаря в розвитку цивілізацій неможливо, а от недооцінити, на жаль, дуже легко. Особливо ж важливим календар є для тих народів, життєдіяльність яких проходить у гармонії з природою і не тільки залежить від природних циклів, але й визначається ними. Це, в першу чергу, стосується тих народів, праця яких пов’язана з Землею, вирощуванням рослин і тварин. Образ мислення, ритм життя, обрядовість свят цих народів нерозривно пов’язані з визначальними природними циклами, положенням Сонця та Місяця, сузір’їв, що знаходить відповідне відображення в календарі.

Саме такий космічно-природний і одночасно святково-трудовий календар створили орійські хлібороби у першій на Землі хліборобській державі Оратті. Його виникнення пов’язують з іменем першого духовного провідника оріїв - Рами. В цьому календарі були закріплені основні світоглядні засади Наших Предків, їх розуміння філософії життя, визначальні Свята та їх обрядовість, тобто все те, що служило фундаментом Віри Наших Предків, складало Звичаї їх життя. Засади цього календаря зафіксовані у Рігведі.

З плином тисячоліть, зі зміною умов життя, відходом людства від гармонії з природою, все більшою втратою екологічності світогляду тощо, календар поступово змінювався, внаслідок чого втрачено більшість свят, їх первинне значення, сутність та ідеологія обрядовості. Лише залишки окремих форм обрядовості у окремих свят, що пережили тисячоліття свідомого та несвідомого нищення, свідчать про глибинні та могутні підвалини світогляду Наших Предків.

Якщо б стояло питання визначити сутність, звичаєвість якогось народу, то, мабуть, найпростіше подивитися на ті свята, які відзначає цей нарід. Погляньмо для прикладу на нас. Нарікаємо на те, що погано  живемо, що втрачена духовність, втрачається культура...А подивіться, що ми сьогодні святкуємо, що для нас святе, які червоні дні нашого українського календаря? Візьмемо для прикладу Новий рік: найнейтральніше, ніби аполітичне, позарелігійне свято. Але чому за останню тисячу років дата його святкування змінювалась сім разів? Що за цим стоїть? Чому найлогічнішою датою Новоліття (і на сьогодні це доведено) була та, якої дотримувались Наші Предки до насильницької християнізації Русі-України. Вже більше ста років вчені світу пропонують повернутися до стародавнього календаря, який, як виявилося, на сьогодні найточніший, але проти виступають (хто б міг подумати) - світові релігії. Не вдаючись в аналіз і коментарі зауважимо лише, що святкування Нового року 1 січня введено лише у 1700 році Петром I. Але при чому тут Україна з її прадавніми традиціями?

Особливо швидко почало відбуватися руйнування прадавнього календаря і, відповідно, ВІРИ та ЗВИЧАЮ з поширенням християнства. ВЕЛЕСОВА КНИГА яскраво засвідчила багатовікові змагання Наших Предків за збереження своєї ВІРИ, свого ЗВИЧАЮ, своїх БОГІВ, значення їх для збереження своєї Землі, своєї Окремішності.

З впровадженням Володимиром християнства у 988 році остаточно руйнується прадавній календар, запроваджуються нові свята, обряди, які не мають нічого спільного з природними циклами, працею на землі тощо. Особливо підступним було насадження різних християнських свят та святих на визначально-світоглядні Свята Наших Предків. Одночасно, в зв’язку з особливостями та недосконалістю православного календаря, зсунута на два тижні, а іноді і на більший строк, сама дата святкування. Вшанування різноманітних мучеників і мучениць (які, як правило, не мають ніякого відношення не тільки до українського народу, але й до слав’янського) у дні прадавніх хліборобських і світоглядних Свят призвело з одного боку до повної руйнації календаря, втрати ним цілісності і магічної сили, а з другого - до перебрання різними новоспеченими “святими” невластивих їм функцій, що склалися на декілька тисячоліть раніше, ніж з’явилися самі “святі”.

Загальновідомо, що руйнація календаря веде до знищення ЗВИЧАЮ, ВІРИ і, врешті-решт, НАРОДУ, який їх дотримується і сповідує. Від цієї долі українців врятувало лише широке розповсюдження двовір’я, тобто пристосування колишніх окремих свят і обрядів до нових. Ось і вийшло, що для переважної більшості населення України немає великої різниці що, наприклад, святкувати - ВЕЛИКДЕНЬ (прадавнє рідновірське Свято), ПАСХУ (єврейське Свято) чи ВОСКРЕСІННЯ (християнське Свято). Те саме стосується Купайла (прадавнє рідновірське Свято) та Івана Купала (християнське Свято). Останнє, як не дивно, відбувається за прадавнім обрядом (окрім дати) і носить назву народного. Перелік таких нісенітниць нескінчений. І хоч для необізнаних людей це немає ніякого значення і сприймається як щось єдине ціле, проте ці свята несумісні ні за часом виникнення, ні за своєю філософією, ні за обрядовістю, ні, врешті-решт, за значенням. Отак двовір’я, допомігши зберегти якісь залишки назв і обрядів прадавніх свят, натомість привчило нас пристосовуватися, жити за принципом - думати одне, говорити друге, а робити третє. Але це також шлях в нікуди! Тільки трохи довший.

Аби краще зрозуміти, що ми втратили, відмовившись від календаря Наших Предків, досить його порівняти з релігійно-мученицьким православним календарем, який відображає абсолютно чужий менталітет, відірваний від життя (винятки становлять притягнуті за вуха та посаджені без усякої логіки на ці свята прадавні вірування та обряди), або ж з сучасним політико-професійним календарем, який змінюється в залежності від політичної кон’юнктури та моди на ту чи іншу професію. Заміну прадавнього календаря на новітні не можна не тільки сприймати як прогрес людства, а, навпаки, це є свідчення відходу людей від вічних Законів Природи, свідчення втрати людством, врешті-решт, своєї духовності.

За таких умов найголовніше - повернути втрачені знання про те, в які дні Наші Предки відзначали ті чи інші свята, тому що природні фази космічного буття - сонцестояння, рівнодення, молодик, повня тощо - мають вирішальний вплив на людське життя, результати діяльності людини (особливо землеробської) тощо.

Пропонуємо Вашій увазі варіант такого календаря. При розробці його окрім давніх розвідок відомих вчених використані напрацювання п.Галини Лозко, які, як на нашу думку, найбільш повно узагальнили відомий на сьогодні дохристиянський світогляд Наших  Предків, п.Богдана Островського, п.Валерія Войтовича, п.Сергія Плачинди тощо. Робота над календарем ще далеко не завершена. Але зроблений ще один крок у напрямі відновлення календаря Наших Предків. На черзі наступний, не менш складний та відповідальний етап - відновлення обрядовості прадавніх свят. Сподіваємось, що подальша робота та взаємозалежність цих етапів допоможе певним чином у розв’язанні невирішених питань.

Розробку пропонованого варіанту календаря здійснили громада рідновірів “Трійця”, представники громад “Дажбожа” та “Соняшна”, окремі аматори. Зокрема особливо активну участь у дослідженнях першого етапу взяли Бут В., Дем’янюк Г., Добжанська Т., Добжанський Е., Іващенко А., Коваленко Г., Куконеску Р., Мазур В., Мельник С., Нагорний А., Новицький Г., Пархоменко М., Петров Г., Потапенко В., Сергієнко О. тощо.

Враховуючи значимість та терміновість справи, величезні обсяги роботи, яку необхідно виконати для отримання позитивного результату, звертаємось за допомогою до всіх, хто небайдужий до цих проблем, хто щиро зацікавлений в поверненні історичної пам’яті українців, хто вважає своїми Предками русичів-антів-скіфів-кімерійців-індоарійців-трипільців... Адже з боку офіційної історичної толочківської науки годі розраховувати на допомогу. Вона сповідує специфічні погляди на історію України, які були зформовані у Росії за царату і затверджені Й.Сталіним за радянських часів. Адже не дуже переймаються наші сучасні маститі історики навіть тим, що до сьогодні у них відсутня переконлива відповідь на прості питання:  коли виникли українці та яке походження слова Україна?

Небайдужі! Запрошуємо Вас до співпраці. Роботи у цій важливій справі вистачить всім!

Коментарі
Додати новий Пошук
Залишити коментар
Ім’я:
Email:
 
Тема:
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
Будь ласка, введіть перевірочний код, що Ви бачите на картинці.
Русская редакция: www.freedom-ru.net & www.joobb.ru

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 
Top